Jak zostać naszym uczniem    Spacer po szkole    Historia    Wspomaganie    Lekcje to nie wszystko...    Nasze sukcesy

 Strona główna

Aktualności

Kalendarz roku szkolnego

Organy szkoły

Godziny urzędowania

Dokumenty szkolne

Publikacje

Archiwum

Przydatne linki

 

 

 

 

"Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały cię."
Bp Jan Chrapek

 

V rajd rowerowy "Rower jest OK"

Na V rajd rowerowy „Rower jest OK” pojechaliśmy do Domu Pamięci księdza Romana Kotlarza w Pelagowie, chcieliśmy w ten sposób przyłączyć się do obchodów 40. rocznicy wydarzeń radomskiego Czerwca’76. Ksiądz Kotlarz wspierał protestujących czterdzieści lat temu robotników i zapłacił za to najwyższą cenę, bo swoje życie. O tym niezwykłym księdzu, porównywanym do księdza Jerzego Popiełuszki, opowiedział nam bardzo ciekawie Arkadiusz Kutkowski z radomskiego Instytutu Pamięci Narodowej. Drewniany domek, w którym mieszkał ksiądz Roman Kotlarz na kilka godzin stał się naszym domem.

Dziękujemy dyrektor Joannie Kutkowskiej i pracowniczkom muzeum za miłe przyjęcie i pomoc. Na terenie wokół domu zorganizowaliśmy grę terenową „Poznaj księdza Romana Kotlarza” i inne zabawy. Przygotowaliśmy również poczęstunek: kiełbaski z grilla, ciasto i smalec z kiszonymi ogórkami.

Było fajnie, bo w miłym towarzystwie, pojechali z nami rowerzyści ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Radomiu, Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Sobótki oraz wspierający nasz rajd cykliści: Kazimierz Strączewski, Krzysztof Gumiński, Janusz Gerlach i Wojciech Nowak.

 

Zobacz galerię