Jak zostać naszym uczniem    Spacer po szkole    Historia    Wspomaganie    Lekcje to nie wszystko...    Nasze sukcesy

 Strona główna

Aktualności

Kalendarz roku szkolnego

Organy szkoły

Godziny urzędowania

Dokumenty szkolne

Publikacje

Archiwum

Przydatne linki

 

 

 

 

"Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały cię."
Bp Jan Chrapek

 

Z Wizytą Na Ściance Wspinaczkowej

 

Korzystając z Zaproszenia Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego im. J. Korczaka odwiedziliśmy  ściankę wspinaczkową zbudowaną w sali gimnastycznej  OSW.

Wspinaczka na sztucznych ścianach od dawna stanowi możliwość treningu dla doświadczonych wspinaczy, jednak w ostatnich latach sztuczne ściany powstają w celu zapewnienia rekreacji dla osób początkujących i amatorów, którzy dotychczas nie mieli żadnej styczności ze wspinaniem. Nasi uczniowie pod okiem profesjonalnego instruktora  wzięli udział w zorganizowanych zajęciach wspinania się oraz przekonali się ile mięśni kryje swoje ciało, pokonali lęk wysokości, przeżyli ciekawą przygodę, poczuli zastrzyk adrenaliny. Uczniowie mogli sprawdzić sprawność swoich mięśni na kilku  drogach wspinaczkowych o różnej skali trudności. Zabawa,  która z pewnością mogłaby trwać w nieskończoność, musiała się jednak skończyć, a powodem takiej sytuacji było zmęczenie, które dopadło chłopców. Wspinaczka to dyscyplina sportu, która pochłania ogromne ilości energii  i wyczerpuje fizycznie, ale na twarzach widać było zadowolenie, a komentarze dało się usłyszeć jeszcze przez wiele dni. 

Idąc za ciosem nauczyciele wychowania fizycznego mgr Artur Janas oraz mgr Paweł Podsiadło ukończyli certyfikowany kurs operatora sztucznej ściany wspinaczkowej. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i polecamy się na przyszłość. 

 

Zobacz galerię