Jak zostać naszym uczniem    Spacer po szkole    Historia    Wspomaganie    Lekcje to nie wszystko...    Nasze sukcesy

 Strona główna

Aktualności

Kalendarz roku szkolnego

Organy szkoły

Godziny urzędowania

Dokumenty szkolne

Publikacje

Archiwum

Przydatne linki

 

 

 

 

"Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały cię."
Bp Jan Chrapek

 

Kim byli twórcy Konstytucji 3 Maja? – gra terenowa

Święto Konstytucji 3 Maja obchodziliśmy, bawiąc się wesoło na  terenie wokół szkoły.

6 maja spotkaliśmy się przed szkolnym budynkiem, by wyruszyć na poszukiwanie „skarbów” – pudełek, w których znajdowały się zadania do rozwiązania oraz cukierki.

Uczniowie zostali podzieleni na grupy, losując znaczek z portretem postaci historycznej – twórcy Ustawy Rządowej z 1791 roku np. króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, czy marszałka Sejmu Czteroletniego –  Stanisława Małachowskiego. Dzięki dokładnym mapom terenu, wszystkie zespoły znalazły cenne paczuszki. Po wykonaniu zadań, liderzy zespołów zaprezentowali efekty pracy drużyny, czyli opowiedzieli o postaci historycznej, którą wylosowali.

Niektórzy uczestnicy zabawy założyli stroje z epoki oświecenia, co jeszcze bardziej przeniosło nas w czasy sprzed dwóch wieków, przypominając okoliczności  uchwalenia i obrony pierwszej w Europie konstytucji.

Obchody majowego święta uatrakcyjnił występ Roberta Urbańskiego – ucznia Zespołu Szkół Plastycznych im. J. Brandta w Radomiu, który pięknie wykonał piosenkę „Żeby Polska” i wyrecytował wiersz o Konstytucji.

Imprezę przygotowały panie: Monika Kośla, Zdzisława Stus, Renata Soboń i Iwona Petz.

 

Zobacz galerię