Kim byli twórcy Konstytucji 3 Maja? – gra terenowa

Święto Konstytucji 3 Maja obchodziliśmy, bawiąc się wesoło na  terenie wokół szkoły.

6 maja spotkaliśmy się przed szkolnym budynkiem, by wyruszyć na poszukiwanie „skarbów” – pudełek, w których znajdowały się zadania do rozwiązania oraz cukierki.

Uczniowie zostali podzieleni na grupy, losując znaczek z portretem postaci historycznej – twórcy Ustawy Rządowej z 1791 roku np. króla Stanisława Augusta Poniatowskiego, czy marszałka Sejmu Czteroletniego –  Stanisława Małachowskiego. Dzięki dokładnym mapom terenu, wszystkie zespoły znalazły cenne paczuszki. Po wykonaniu zadań, liderzy zespołów zaprezentowali efekty pracy drużyny, czyli opowiedzieli o postaci historycznej, którą wylosowali.

Niektórzy uczestnicy zabawy założyli stroje z epoki oświecenia, co jeszcze bardziej przeniosło nas w czasy sprzed dwóch wieków, przypominając okoliczności  uchwalenia i obrony pierwszej w Europie konstytucji.

Obchody majowego święta uatrakcyjnił występ Roberta Urbańskiego – ucznia Zespołu Szkół Plastycznych im. J. Brandta w Radomiu, który pięknie wykonał piosenkę „Żeby Polska” i wyrecytował wiersz o Konstytucji.

Imprezę przygotowały panie: Monika Kośla, Zdzisława Stus, Renata Soboń i Iwona Petz.