Turystyczne Mikołajki

Tegoroczne Turystyczne Mikołajki odbyły się w dniach 5-6 grudnia 2015r. w Górach Świętokrzyskich. Miejscem pobytu tym razem były Chęciny. Uczestniczyli w nich członkowie SKKT- PTTK oraz uczniowie klasy 1a gimnazjum wraz z opiekunami – p. Anią Głowacką i  p. Renatą Soboń.

W sobotę zwiedziliśmy Muzeum Orła Białego w Skarżysku Kamiennej, odbyliśmy fascynującą wędrówkę Pasmem Zelejowej, który jest częścią Świętokrzyskiego Szlaku Archeo-Geologicznego oraz Chęciny. Wieczorem odwiedził nas Św. Mikołaj, wręczył prezenty. Były tańce i konkursy.

W niedzielę zwiedziliśmy Rezerwat Geologiczny Wietrznia i Geoparkzwany Centrum Geoedukacji w Kielcach. Odbyliśmy podróż w głąb Ziemi w kapsule czasu. W drodze powrotnej obejrzeliśmy tysiącletni dąb Bartek w Zagnańsku.

Turystyczne Mikołajki zorganizowane były przez SKKT-PTTK Nr 279 przy OSW w Radomiu. Jak co roku było super, pogoda i humory dopisały.