Spotkanie z policjantem w kl. I - III - Bezpieczna droga do szkoły

7 września 2015 r. uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu panią sierżant sztabowym Karoliną Nowocin i panem sierżantem sztabowym Damianem Słoniewskim. Tematem pogadanki była „Bezpieczna droga do szkoły”. W czasie spotkania funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o podstawowych zasadach bezpieczeństwa  w ruchu drogowym oraz jak niebezpieczne mogą być spotkania z nieznajomymi. Radzili jak unikać niebezpieczeństw, na które narażeni są pokonując codzienną drogę do szkoły i domu. Policjanci zwrócili też dzieciom uwagę na obowiązek używania elementów odblaskowych podczas poruszania się poza terenem zabudowanym, po zmierzchu. W praktycznej części spotkania  policjanci uczyli dzieci pozycji przyjmowanych podczas ataku psa oraz bezpiecznego przechodzenia przez przejście dla pieszych. Uczniowie czynnie uczestniczyli w spotkaniu, aktywnie odpowiadali na zadawane pytania.

Koordynatorem spotkania była Marzena Elertowicz.