Jak zostać naszym uczniem    Spacer po szkole    Historia    Wspomaganie    Lekcje to nie wszystko...    Nasze sukcesy

 Strona główna

Aktualności

Kalendarz roku szkolnego

Organy szkoły

Godziny urzędowania

Dokumenty szkolne

Publikacje

Archiwum

Przydatne linki

 

 

 

 

"Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały cię."
Bp Jan Chrapek

 

Grant "Appki – w łapki” – kompetencje cyfrowe bez barier

 

10 czerwca 2016 po raz piąty przybyli do naszej szkoły Wolontariusze Orange, tym razem z  Projektem  „Appki – w łapki” – kompetencje cyfrowe bez barier.

Projekt  realizowany był ramach grantu przyznanego przez Fundację Orange w Zespole Szkół Specjalnych Nr1 w Radomiu razem z nauczycielami panią Ewą Kuczarą, Malgorzatą Paja i Ewą Szafranowicz – Stefanowską. Adresatami Projektu byli uczniowie klasy 5a, 5c i 6c

Projekt pokazał naszym uczniom, że nauka przedmiotów nie musi być nudna. Wykorzystując tendencję do powszechnego korzystania w życiu codziennym z urządzeń mobilnych, uczniowie nauczyli się korzystać z edukacyjnych aplikacji z ciekawą kolorystyką i muzyką.

Uczestnictwo w projekcie pomogło naszym uczniom  zdobyć przyjaciół, zintegrować się, współdziałać i współpracować z innymi w grupie, przezwyciężyć nieśmiałość, radzić sobie w różnych sytuacjach. Podczas zajęć Wolontariusze wspólnie z nauczycielkami przeprowadzili zajęcia metodami dostosowanymi do możliwości intelektualnych dzieci. Uczniowie wspólnie z wolontariuszami wykonali ćwiczenia - wstęp do programowania - przy użyciu puzzli piankowych, potem stopniując trudności wykonali ćwiczenia w programowaniu za pomocą strony studio.code.org. Następnie pomogli dzieciom uruchomić wcześniej zainstalowane aplikacje do nauki programowania.

Na koniec zajęć wręczono uczniom okolicznościowe nagrody i dyplomy uczestnictwa w projekcie Orange. Podziękowano za wspólną pracę i konsumowano przy miłej rozmowie przygotowane „słodkości”.

Uczestnicy projektu byli bardzo zadowoleni,  co widać na  zdjęciach i z niecierpliwością oczekują na  kolejne projekty, w których bardzo chętnie wzięliby udział.

Serdecznie dziękujemy Fundacji Orange za miłe i twórcze zajęcia oraz zapraszamy do naszej szkoły!

 

Zobacz galerię