Grant "Appki – w łapki” – kompetencje cyfrowe bez barier

10 czerwca 2016 po raz piąty przybyli do naszej szkoły Wolontariusze Orange, tym razem z  Projektem  „Appki – w łapki” – kompetencje cyfrowe bez barier.

Projekt  realizowany był ramach grantu przyznanego przez Fundację Orange w Zespole Szkół Specjalnych Nr1 w Radomiu razem z nauczycielami panią Ewą Kuczarą, Malgorzatą Paja i Ewą Szafranowicz – Stefanowską. Adresatami Projektu byli uczniowie klasy 5a, 5c i 6c

Projekt pokazał naszym uczniom, że nauka przedmiotów nie musi być nudna. Wykorzystując tendencję do powszechnego korzystania w życiu codziennym z urządzeń mobilnych, uczniowie nauczyli się korzystać z edukacyjnych aplikacji z ciekawą kolorystyką i muzyką.

Uczestnictwo w projekcie pomogło naszym uczniom  zdobyć przyjaciół, zintegrować się, współdziałać i współpracować z innymi w grupie, przezwyciężyć nieśmiałość, radzić sobie w różnych sytuacjach. Podczas zajęć Wolontariusze wspólnie z nauczycielkami przeprowadzili zajęcia metodami dostosowanymi do możliwości intelektualnych dzieci. Uczniowie wspólnie z wolontariuszami wykonali ćwiczenia - wstęp do programowania - przy użyciu puzzli piankowych, potem stopniując trudności wykonali ćwiczenia w programowaniu za pomocą strony studio.code.org. Następnie pomogli dzieciom uruchomić wcześniej zainstalowane aplikacje do nauki programowania.

Na koniec zajęć wręczono uczniom okolicznościowe nagrody i dyplomy uczestnictwa w projekcie Orange. Podziękowano za wspólną pracę i konsumowano przy miłej rozmowie przygotowane „słodkości”.

Uczestnicy projektu byli bardzo zadowoleni,  co widać na  zdjęciach i z niecierpliwością oczekują na  kolejne projekty, w których bardzo chętnie wzięliby udział.

Serdecznie dziękujemy Fundacji Orange za miłe i twórcze zajęcia oraz zapraszamy do naszej szkoły!