V Przegląd Pieśni Patriotycznej

Do tradycji naszej szkoły można zaliczyć coroczny Konkurs Piosenki Patriotycznej organizowany w przeddzień Święta Niepodległości.  W tym roku festiwal odbywał się po raz piąty.

Każda z klas wybrała piosenkę i przygotowała swój występ pod okiem pań muzyczek i wychowawców. Mogliśmy podziwiać nie tylko zdolności wokalne i instrumentalne, ale również ciekawą choreografię i stroje.

Poziom artystyczny występów oceniali jurorzy oraz publiczność.

Jury miało trudne zadanie, bo wszystkie klasy śpiewały pięknie. Najlepiej według jury pod przewodnictwem pani dyrektor Doroty Jastrzębskiej zaprezentowały się klasy: 5a , 6a, 3fg. Drugie miejsce zajęły klasy 4c i 3ag, trzecie miejsce zdobyły klasy: 4a, 4b, 1ag i 3dg.

Tegorocznymi laureatami nagrody publiczności zostały klasy: 5a w kategorii szkoła podstawowa i 3ag w kategorii gimnazjum.

Wielkie Brawa dla Wszystkich Uczestników konkursu!!!

W tym dniu mieliśmy jeszcze jedną atrakcję. Z wizytą do naszej szkoły przybył pan  Bartosz Bednarczyk, komendant radomskiego hufca ZHP. Od wielu lat organizuje widowiska i rekonstrukcje historyczne. Pan Bartosz ubrany był w strój legionisty. Mogliśmy więc zobaczyć jak wyglądali polscy żołnierze w czasach walk o niepodległość i dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy z historii Polski.