Jak zostać naszym uczniem    Spacer po szkole    Historia    Wspomaganie    Lekcje to nie wszystko...    Nasze sukcesy

 Strona główna

Aktualności

Kalendarz roku szkolnego

Organy szkoły

Godziny urzędowania

Dokumenty szkolne

Publikacje

Archiwum

Przydatne linki

 

 

 

 

"Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały cię."
Bp Jan Chrapek

 

V Przegląd Pieśni Patriotycznej

 

Do tradycji naszej szkoły można zaliczyć coroczny Konkurs Piosenki Patriotycznej organizowany w przeddzień Święta Niepodległości.  W tym roku festiwal odbywał się po raz piąty.

Każda z klas wybrała piosenkę i przygotowała swój występ pod okiem pań muzyczek i wychowawców. Mogliśmy podziwiać nie tylko zdolności wokalne i instrumentalne, ale również ciekawą choreografię i stroje.

Poziom artystyczny występów oceniali jurorzy oraz publiczność.

Jury miało trudne zadanie, bo wszystkie klasy śpiewały pięknie. Najlepiej według jury pod przewodnictwem pani dyrektor Doroty Jastrzębskiej zaprezentowały się klasy: 5a , 6a, 3fg. Drugie miejsce zajęły klasy 4c i 3ag, trzecie miejsce zdobyły klasy: 4a, 4b, 1ag i 3dg.

Tegorocznymi laureatami nagrody publiczności zostały klasy: 5a w kategorii szkoła podstawowa i 3ag w kategorii gimnazjum.

Wielkie Brawa dla Wszystkich Uczestników konkursu!!!

W tym dniu mieliśmy jeszcze jedną atrakcję. Z wizytą do naszej szkoły przybył pan  Bartosz Bednarczyk, komendant radomskiego hufca ZHP. Od wielu lat organizuje widowiska i rekonstrukcje historyczne. Pan Bartosz ubrany był w strój legionisty. Mogliśmy więc zobaczyć jak wyglądali polscy żołnierze w czasach walk o niepodległość i dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy z historii Polski.

 

Zobacz galerię