Projekt edukacyjny "Baśnie i legendy z różnych stron świata"

Od grudnia 2015r. wszyscy uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczą w realizacji szkolnego projektu edukacyjnego ,,BAŚNIE I LEGENDY Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA”.

Podstawowym celem programu jest popularyzacja czytelnictwa wśród uczniów oraz organizacja wydarzeń promujących czytelnictwo z udziałem uczniów.

Jednym z zadań projektu jest głośne czytanie młodszym klasom przez starszych kolegów z gimnazjum tzw. ,,Kwadrans czytelniczy”. Te comiesięczne spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem obu stron. Mali czytelnicy nie mogą się doczekać klimatu baśniowych opowieści, a lektorzy coraz częściej i chętniej odwiedzają młodszych kolegów.

Część uczniów przygotowuje quizy, testy ze znajomości baśni.

Milionerzy przygotowani przez Bartka.