Święto Pieczonego Ziemniaka

Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego zaprosili nas kolejny już raz do Muzeum Wsi Radomskiej na Święto Pieczonego Ziemniaka.  Na wycieczkę 6 października pojechały klasy z panią: D. Witczak, B. Maciąg,  M. Krośnią, A. Gąsior, E. Paliczuk, A. Beresińską, R. Soboń i oraz członkowie klubu rowerowego Orkanik pod opieką I. Petz ,  A. i S.  Janasów.

Do skansenu zaproszeni  byli również przedstawiciele innych placówek oświatowych i stowarzyszeń działających na rzecz osób niepełnosprawnych. Uczestnicy podzieleni na grupy zwiedzali z przewodnikami malowniczo położony, piękny skansen,  uczestniczyli  w zajęciach warsztatowych pieczenia chleba. Dla wszystkich był pyszny poczęstunek – bigos, kiełbaski z grilla, chleb ze smalcem własnej roboty z ogórkiem kiszonym. Były konkursy i zabawy na powietrzu. W żarze po ognisku pieczono ziemniaki.

Dziękujemy zaprzyjaźnionej placówce za zaproszenie na tę super imprezę i prosimy pamiętać o nas za rok.