Główna nagroda w ogólnopolskim konkursie dla nas!

Klasa III ag i klasa III eg razem z nauczycielem języka polskiego p. Agnieszką Zychowicz, napisała legendę z terenu ziemi radomskiej. Ilustracje do tekstu zostały wykonane na zajęciach artystycznych z p. Dorotą Jeżewską. Całość: tekst i obrazy zmontowała p. Ewa Szafranowicz-Stefanowska.

Poniżej przedstawiamy legendę, która została wysłana na ogólnopolski konkurs organizowany przez FUNDACJE HOTELE POLSKIE DZIECIOM, pt. „Hotelowe bajanie”.

Celem konkursu było: stworzenie zbioru opowiadań, napisanych przez dzieci dla dzieci, wzbogacających ich wiedzę w zakresie historii i legend poszczególnych regionów Polski.

16 najlepszych opowiadań będzie opublikowanych i wydanych w Książce „Hotelowe Bajanie”, ze sprzedaży której dochód wesprze podopiecznych Fundacji Hotele Polskie Dzieciom.

Do konkursu zgłosiło się 365 szkół ( 1784 prac).

Nasza legenda „Duch dziewczyny” zajęła I miejsce.

"Duch dziewczyny"