VII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BOCCIA

Już po raz siódmy odbył się Ogólnopolski Turniej Boccia o Puchar Prezydenta Miasta Radomia. Podobnie jak w roku ubiegłym zawody Honorowym Patronatem objęła Pani Ewa Kopacz Posłanka na Sejm RP. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy ANTILA działający przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Radomiu. W turnieju wystartowało 78 zawodników w pięciu kategoriach z 13 klubów, stowarzyszeń, fundacji i szkół. Byli wśród nich reprezentanci Polski, uczestnicy zawodów międzynarodowych. Przybyli sportowcy z Zamościa, Poznania, Lublina, Warszawy, Łodzi, Wołomina, Kielc i Radomia.

Turniej radomski był sprawdzianem dla reprezentantów naszego kraju przed Mistrzostwami Europy w Portugalii, które odbędą się w czerwcu br.

Naszą szkołę  reprezentowały dwie drużyny pod opieką pani Sylwii Janas i pana Artura Janasa w składzie:

drużyna nr 1- Małgorzata Murawska, Julia Grzeszczyk, Krystian Traczyk

drużyna nr 2 – Natalia Tomczyk, Kacper Kutkiewicz, Maciek Oparcik

Nasi zawodnicy nie zajęli żadnego miejsca na podium, ale walczyli dzielnie o każdy punkt i wielkie brawa dla nich. Choć nie osiągnęliśmy sukcesu sportowego to emocje były duże, rywalizacja zacięta i zabawa jak zwykle super.

Swoją obecnością zawody zaszczycili przedstawiciele naszych władz: Karol Semik - Wiceprezydent Radomia, Anna Michalska - inspektor Wydziału Edukacji, Irena Jolanta Mączyńska - inspektor Wydziału Edukacji, Wiesława Golus - zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego, Marcin Kaca - Dyrektor Biura Poselskiego Leszka Ruszczyka, Rafał Rajkowski - Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Magdalena Tyczyńska - Dyrektor MOSiR, Tomasz Janduła - Prezes MOSiR, Jarosław Ludwiński - Prezes Szkolnego Związku Sportowego w Radomiu.

Organizatorów wspierali nauczyciele naszej szkoły: pani Renata Soboń-sędzia główny  i pan Paweł Podsiadło-sędzia boiskowy.

Turniej przebiegał jak zwykle w sportowej i przyjaznej atmosferze za co bardzo dziękujemy organizatorom.