Jak zostać naszym uczniem    Spacer po szkole    Historia    Wspomaganie    Lekcje to nie wszystko...    Nasze sukcesy

 Strona główna

Aktualności

Kalendarz roku szkolnego

Organy szkoły

Godziny urzędowania

Dokumenty szkolne

Publikacje

Archiwum

Przydatne linki

 

 

 

 

"Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały cię."
Bp Jan Chrapek

 

VII OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BOCCIA

         

Już po raz siódmy odbył się Ogólnopolski Turniej Boccia o Puchar Prezydenta Miasta Radomia. Podobnie jak w roku ubiegłym zawody Honorowym Patronatem objęła Pani Ewa Kopacz Posłanka na Sejm RP. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy ANTILA działający przy Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Radomiu. W turnieju wystartowało 78 zawodników w pięciu kategoriach z 13 klubów, stowarzyszeń, fundacji i szkół. Byli wśród nich reprezentanci Polski, uczestnicy zawodów międzynarodowych. Przybyli sportowcy z Zamościa, Poznania, Lublina, Warszawy, Łodzi, Wołomina, Kielc i Radomia.

Turniej radomski był sprawdzianem dla reprezentantów naszego kraju przed Mistrzostwami Europy w Portugalii, które odbędą się w czerwcu br.

Naszą szkołę  reprezentowały dwie drużyny pod opieką pani Sylwii Janas i pana Artura Janasa w składzie:

drużyna nr 1- Małgorzata Murawska, Julia Grzeszczyk, Krystian Traczyk

drużyna nr 2 – Natalia Tomczyk, Kacper Kutkiewicz, Maciek Oparcik

Nasi zawodnicy nie zajęli żadnego miejsca na podium, ale walczyli dzielnie o każdy punkt i wielkie brawa dla nich. Choć nie osiągnęliśmy sukcesu sportowego to emocje były duże, rywalizacja zacięta i zabawa jak zwykle super.

Swoją obecnością zawody zaszczycili przedstawiciele naszych władz: Karol Semik - Wiceprezydent Radomia, Anna Michalska - inspektor Wydziału Edukacji, Irena Jolanta Mączyńska - inspektor Wydziału Edukacji, Wiesława Golus - zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego, Marcin Kaca - Dyrektor Biura Poselskiego Leszka Ruszczyka, Rafał Rajkowski - Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Magdalena Tyczyńska - Dyrektor MOSiR, Tomasz Janduła - Prezes MOSiR, Jarosław Ludwiński - Prezes Szkolnego Związku Sportowego w Radomiu.

Organizatorów wspierali nauczyciele naszej szkoły: pani Renata Soboń-sędzia główny  i pan Paweł Podsiadło-sędzia boiskowy.

Turniej przebiegał jak zwykle w sportowej i przyjaznej atmosferze za co bardzo dziękujemy organizatorom.

 

Zobacz galerię