Jak zostać naszym uczniem    Spacer po szkole    Historia    Wspomaganie    Lekcje to nie wszystko...    Nasze sukcesy

 Strona główna

Aktualności

Kalendarz roku szkolnego

Organy szkoły

Godziny urzędowania

Dokumenty szkolne

Publikacje

Archiwum

Przydatne linki

 

 

 

 

"Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały cię."
Bp Jan Chrapek

 

Dzień Dawcy Szpiku w naszej szkole

W dniu 1 czerwca 2017r. odbył się w naszej szkole Dzień Dawcy Szpiku pod patronatem Fundacji DKMS. Inicjatorem i koordynatorem akcji była p. Jolanta Zięba. Przy współpracy naszych nauczycieli p. Małgorzaty Kopyckiej, p. Moniki Golbert oraz wolontariuszy z V L.O. im. R. Traugutta w Radomiu i wolontariuszek z Gimnazjum Towarzystwa Wiedzy Powszechnej
w Radomiu, a także pani Karoliny Zięby udało się sprawnie przygotować i przeprowadzić akcję rejestracyjną. Wszystkie zaplanowane zadania i działania zostały zrealizowane z pełnym poświęceniem i zaangażowaniem osób biorących udział w akcji. Wynikiem naszych działań jest 10 zarejestrowanych potencjalnych Dawców. Cele, jakie wyznaczyliśmy sobie przygotowując Dzień Dawcy Szpiku, to m.in.: propagowanie idei dawstwa szpiku, uświadamianie celowości niesienia pomocy ludziom, edukowanie w zakresie możliwości niesienia pomocy w różnych formach, uwrażliwianie na potrzeby drugiego człowieka, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za drugiego człowieka, kształtowanie świadomości w zakresie „zdrowie-choroba” itp.

Bardzo cieszymy się, że jest coraz więcej ludzi, którzy chcą pomagać innym, chcą ratować życie! Głęboko wierzymy, że baza potencjalnych dawców szpiku będzie stale się powiększać. Mamy nadzieję, że nasze działania przyczynią się do tego. Kolejną akcję Dzień Dawcy Szpiku planujemy w nowym roku szkolnym. Do udziału już dziś zachęcamy!

  

„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć:
dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego”.

(Papież Franciszek)

J. Zięba

Zobacz galerię