Super Koderzy w akcji

W piątek odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu Orange "SuperKoderzy”.

Spotkanie zaczęło się od krótkiego wprowadzenia na temat rozumienia pojęć: robot, maszyna, komputer. Przedstawiony został film o maszynach i robotach oraz ich zastosowaniu.

Zaciekawieni uczniowie oglądali i słuchali ciekawostek z otaczającego świata z maszynami i robotami w głównej roli. Następnie zapoznali się z samym robotem; oglądali ze wszystkich stron, dotykali, nawet wąchali, mieli pytania. W końcu poznawali zmysły LOFI Robota – czujniki. Przyjrzeli się silnikom, diodom i głośnikom.

Zajęcia okazały się fajną zabawą i treningiem manualno - intelektualnym.

Pozostałe grupy biorące udział w Programie, uczą się kodowania w Scratch. Do nich Lofi Robot niedługo dojedzie:)

E. Szafranowicz