Wyjazd do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Radomiu

W dniu 05.06.2017r. klasy 1 ag i 2cg z wychowawcami p. Grażyną Gałęzią i p. Jolantą Ziębą wybrały się na umówione spotkanie z psiakami ze schroniska w celu kontynuacji akcji Bieg na 6 łap. W geście dobrej woli chcieliśmy sprawić zwierzakom przyjemność i wyprowadzić choć kilka piesków na spacer. Niestety nie udało się nam... W przeddzień naszego przyjazdu w schronisku pojawiła się parwowiroza – niebezpieczna choroba, która może okazać się dla zwierzęcia śmiertelna. Z uwagi na zaistniałą sytuację musieliśmy szybko opuścić teren schroniska. Oddaliliśmy się z nadzieją, że zwierzaki wyzdrowieją. Na pewno wrócimy tam innym razem.

Co prawda nie udało się nam pospacerować z psiakami, jednakże nie zrezygnowaliśmy z ruchu na świeżym powietrzu. Ruszyliśmy na wyprawę po zielonym, łąkowym terenie wokół schroniska. Przypominaliśmy sobie nazwy roślin i drzew. Wykorzystaliśmy piękno przyrody i sprzyjającą pogodę do wykonania amatorskiej sesji fotograficznej w plenerze. Uczniowie chętnie pozowali na tle przepięknej zieleni. W przyjaznej atmosferze rozmawialiśmy na różne tematy, w tym
o zwierzętach potrzebujących pomocy, chorych i często zaniedbanych. Celem naszych wyjazdów do schroniska jest bowiem m.in.: kształtowanie u uczniów postaw humanitarnego traktowania zwierząt przez człowieka, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zwierzęta, działania na rzecz poprawy jakości życia zwierząt, uwrażliwianie na potrzeby zwierząt, edukowanie w zakresie przyczyn bezdomności zwierząt, wdrażanie do aktywnej i efektywnej pomocy potrzebującym zwierzętom itp.). Na zakończenie naszej wycieczki udaliśmy się do pizzerii na pyszną pizzę. Najedzeni i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

J. Zięba