Jak zostać naszym uczniem    Spacer po szkole    Historia    Wspomaganie    Lekcje to nie wszystko...    Nasze sukcesy

 Strona główna

Aktualności

Kalendarz roku szkolnego

Organy szkoły

Godziny urzędowania

Dokumenty szkolne

Publikacje

Archiwum

Przydatne linki

 

 

 

 

"Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały cię."
Bp Jan Chrapek

 

Wyjazd do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Radomiu

 

W dniu 05.06.2017r. klasy 1 ag i 2cg z wychowawcami p. Grażyną Gałęzią i p. Jolantą Ziębą wybrały się na umówione spotkanie z psiakami ze schroniska w celu kontynuacji akcji Bieg na 6 łap. W geście dobrej woli chcieliśmy sprawić zwierzakom przyjemność i wyprowadzić choć kilka piesków na spacer. Niestety nie udało się nam... W przeddzień naszego przyjazdu w schronisku pojawiła się parwowiroza – niebezpieczna choroba, która może okazać się dla zwierzęcia śmiertelna. Z uwagi na zaistniałą sytuację musieliśmy szybko opuścić teren schroniska. Oddaliliśmy się z nadzieją, że zwierzaki wyzdrowieją. Na pewno wrócimy tam innym razem.

Co prawda nie udało się nam pospacerować z psiakami, jednakże nie zrezygnowaliśmy z ruchu na świeżym powietrzu. Ruszyliśmy na wyprawę po zielonym, łąkowym terenie wokół schroniska. Przypominaliśmy sobie nazwy roślin i drzew. Wykorzystaliśmy piękno przyrody i sprzyjającą pogodę do wykonania amatorskiej sesji fotograficznej w plenerze. Uczniowie chętnie pozowali na tle przepięknej zieleni. W przyjaznej atmosferze rozmawialiśmy na różne tematy, w tym
o zwierzętach potrzebujących pomocy, chorych i często zaniedbanych. Celem naszych wyjazdów do schroniska jest bowiem m.in.: kształtowanie u uczniów postaw humanitarnego traktowania zwierząt przez człowieka, rozwijanie poczucia odpowiedzialności za zwierzęta, działania na rzecz poprawy jakości życia zwierząt, uwrażliwianie na potrzeby zwierząt, edukowanie w zakresie przyczyn bezdomności zwierząt, wdrażanie do aktywnej i efektywnej pomocy potrzebującym zwierzętom itp.). Na zakończenie naszej wycieczki udaliśmy się do pizzerii na pyszną pizzę. Najedzeni i zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

J. Zięba

 

Zobacz galerię