Spotkanie autorskie z Wojciechem Krupą

6 czerwca mieliśmy  wyjątkową okazję gościć w naszej szkole  radomskiego bajkopisarza Wojciecha Krupę zaproszonego przez bibliotekarkę - panią E. Ziomkę.
Uczniowie klas młodszych i klas 4-6 uczestniczyli
 w spotkaniu z autorem wierszy, bajek, scenariuszy przedstawień teatralnych dla dzieci oraz wierszowanej legendy o założycielu Radomia ”Radomir. Legenda o powstaniu Radomia”.

Na początku spotkania jako niespodzianka dla gościa odbyło się przedstawienie kukiełkowe wg tekstu P. Wojciecha pt. ,,Lisek”.

Pisarz opowiadał o swojej twórczości, pomysłach do kolejnych utworów, zachęcał dzieci do czytania książek, ale przede wszystkich bawił publiczność swoimi wierszami. Uczniowie pod dużym wrażeniem spotkania zadawali pytania autorowi i zachęcali do kolejnych wizyt.

Na zakończenie uczniowie podziękowali gościowi wręczając własną pracę plastyczną i dyplom.

Kolejka po autografy i sesja zdjęciowa z P. Wojciechem trwały jeszcze długo. Pisarz przekazał w darze dla biblioteki szkolnej swoje ,,Bajeczki z wojtkowej teczki” .

E. Ziomka