VI Rajd Rowerowy „Rower jest OK”

Co tam deszcz, wiatr i zawierucha, kiedy czas na rower i perspektywa dobrej zabawy, czyli rajd rowerowy „Rower jest Ok” organizowany dwa razy do roku przez naszą szkołę.

Na zbiórkę pod pomnikiem Jana Kochanowskiego przybyło prawie czterdzieści osób. Złej pogody nie przestraszyli się nasi goście z Ośrodka Szkolno -Wychowawczego im. Janusza Korczaka i Środowiskowego Domu Samopomocy przy Ulicy Sobótki, a także rowerzyści z KTR PTTK „Orkan”, którzy wspierają nas zawsze przy organizowaniu wycieczek i nie tylko. Dlatego nasz szkolny klub rowerowy nazywa się „Orkanik”. Na trasę podręczny warsztat zabrał pan Roman Matracki – właściciel warsztatu rowerowego, który bezpłatnie naprawia nasze szkolne rowery. Cieszymy się, że pojechali z nami rodzice: pani Iwona Bieńkowska, pan Paweł Gondek i pan Przemysław Michalewski.

W tym roku meta naszego rajdu, była w Stadninie Hubertus,  w Skaryszewie.

Dziękujemy właścicielce pani Ewelinie Wójcickiej oraz pracownikom za miłe przyjęcie. Mogliśmy zwiedzić stadninę, pogłaskać i nakarmić konie oraz obserwować jazdy konne. Odbył się również konkurs wiedzy tematycznie związany z rajdem, a więc było o koniach, Skaryszewie i rowerach. No i oczywiście królewski poczęstunek: bigos, smalec z ogórkami kiszonymi, sałatka ze świeżych warzyw, żeby było zdrowo, kiełbaski z ogniska i ciasta do wyboru, do koloru.

Było fajnie, zapraszamy wszystkich chętnych na następny, wiosenny rajd „Rower jest OK”.