Turystyczne Mikołajki

„Jedzie święty Mikołaj z dalekiej północy. Od wioski do miasta pędzi w środku nocy!” I tak właśnie było. Grupę turystów z naszej szkoły i SKKT 279 „Jędrusiowe” Święty Mikołaj odwiedził w Kielcach, gdzie nocowaliśmy podczas dwudniowych Turystycznych Mikołajek, zorganizowanych przez Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Radomiu. Przed spotkaniem z Mikołajem  spędziliśmy dzień na szlakach Gór Świętokrzyskich. Wspinając się wśród ośnieżonych drzew dotarliśmy na Święty Krzyż, do pięknego, tysiącletniego klasztoru, który słynie z relikwii Drzewa Świętego Krzyża (mieliśmy okazję zobaczyć). Interesującą historię klasztoru opowiedział nam przewodnik – zakonnik ze zgromadzenia Misjonarzy Oblatów. Na drugi dzień było równie ciekawie i turystycznie. Zaczęliśmy od Rezerwatu Przyrody Kadzielnia w Kielcach, podczas wchodzeniu na wzgórze podziwialiśmy wspaniałe widoki na okolicę i zrywaliśmy najlepsze do jedzenia przemrożone owoce dzikiej róży. Kolejna atrakcja to zwiedzanie Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Dowiedzieliśmy się jak wytapiano rudę żelaza w XIX wieku, trochę o świętokrzyskich dinozaurach, a na koniec obejrzeliśmy kolekcję starów z nieistniejącej już Fabryki Samochodów Ciężarowych w Starachowicach. Wrażeń było wiele: Święty Mikołaj, prezenty, dyskoteka, ciekawe miejsce, górskie krajobrazy, piękna, zimowa pogoda i bardzo miła atmosfera, a więc było super!