Jak zostać naszym uczniem    Spacer po szkole    Historia    Wspomaganie    Lekcje to nie wszystko...    Nasze sukcesy

 Strona główna

Aktualności

Kalendarz roku szkolnego

Organy szkoły

Godziny urzędowania

Dokumenty szkolne

Publikacje

Archiwum

Przydatne linki

 

 

 

 

"Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały cię."
Bp Jan Chrapek

 

TIK kluczem do świata realnego – Konkurs Grantowy 2017 Fundacji Orange

 

Od 8 do 14 czerwca 2017roku po raz kolejny w naszej szkole realizowaliśmy projekt Fundacji Orange tym razem pt  „TIK kluczem do świata realnego”, którego celem było poszerzanie kompetencji cyfrowych uczniów przez użycie technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Nauka jest najlepsza poprzez zabawę, a w zabawie coraz częściej wykorzystujemy TIK. To doskonałe narzędzie edukacyjne w poszerzaniu kompetencji cyfrowych uczniów. Aktywności realizowane w ramach projektu polegały na zaaranżowaniu tzw. escape roomów (pokojów zagadek). Każda klasa przygotowała dla klasy równoległej zagadki do escape rooma, w pomieszczeniu zaaranżowanym na podobieństwo gier komputerowych, gdzie uczniowie rozwiązując zagadki o różnym stopniu trudności musieli wydostać się z niego wykazując się sprawnością intelektualną. Trofeum trafiło do nich, jeżeli odpowiedzieli na zaszyfrowane pytania, odnaleźli wskazówki ukryte w kodzie czy wykorzystali robota w dojściu do kolejnej podpowiedzi. Wszystkie wskazówki pozostawione w pokojach a pozwalające rozwiązać zagadki były zakodowane w postaci zagadek ze Scottie Go!, QR kodów, gadających avatarów, ukrytych znaków na czytnikach pamięci.

Było naprawdę fajnie!

Po raz kolejny byli w naszej Szkole Wolontariusze Orange, którzy wspomagali nauczycieli Szkoły panią Ewę Szafranowicz – Stefanowską (pomysłodawca scenariusza) i panią Ewę Kuczara w przeprowadzeniu zajęć w ramach grantu przyznanego przez Fundację Orange. Projekt pokazał naszym uczniom, że nauka przedmiotów nie musi być nudna.

Zdobyliśmy przyjaciół, integrowaliśmy się, współpracowaliśmy razem w grupie, przezwyciężaliśmy nieśmiałość. Zajęcia zostały przeprowadzone dzięki zaangażowaniu wolontariuszy Orange, Nauczycieli Szkoły oraz zakupionym w ramach projektu pomocom. Uczniowie otrzymali okolicznościowe nagrody wraz z okolicznościowymi dyplomami a na koniec podziękowali sobie za wspólną pracę. Zajęcia zakończono przy miłej rozmowie konsumując przygotowane „słodkości”. Uczestnicy projektu byli bardzo zadowoleni, co widać na zdjęciach!

 

Serdecznie dziękujemy Fundacji Orange za miłe i twórcze zajęcia i zapraszamy do naszej szkoły!

 

 

E. i M. Kuczara

E. Szafranowicz

 

Zobacz galerię