Rok św. Brata Alberta Chmielowskiego

Rok 2017, rokiem św. Brata Alberta Chmielowskiego. Mottem świętego są słowa "Powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się jeśli jest głodny."

Z tej okazji katecheci wraz z uczniami odwiedzili Kościół stacyjny naszego miasta pw. Św. Brata Alberta. Ksiądz Grzegorz opowiedział o życiu i działalności świętego. Przed obrazem i relikwiami świętego Brata Alberta pomodliliśmy się powierzając Mu nasze sprawy i nas samych. Idąc za głosem Alberta, który mówił:

Jaka modlitwa taka doskonałość,
jaka modlitwa taki dzień cały.
Katecheza o świętym Bracie Albercie poprowadzona i przeżyta w Kościele pod wezwaniem jego imienia to dobry początek do działania i naśladowania tego wspaniałego świętego.