Wycieczka do Chęcin

18 maja uczniowie ZSS nr 1 w Radomiu pojechali na wycieczkę do Chęcin. Pierwszym punktem programu było Centrum Nauk Leonardo. Uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda mózg, płuca czy serce człowieka, sprawdzić swój refleks, zwinność i szybkość. Wzięli udział również w warsztatach ceramicznych a prace zabrali ze sobą do szkoły.

Po pysznym obiedzie pojechaliśmy na Zamek Królewski. Wszyscy dzielnie wspinali się na szczyt góry, a nagrodą były liczne atrakcje: starodawne tańce, wystrzały z broni palnej oraz możliwość zapoznania się z szermierką. Niektórzy poczuli się jak prawdziwi rycerze przymierzając hełmy i pozostałe elementy zbroi rycerskiej.

Pogoda dopisała, humory również. Wróciliśmy zmęczeni ale zadowoleni.

M. Kopycka