VII Rajd Rowerowy Szlakiem Legionu Puławskiego

Duże brawa dla naszych chłopaków: Adriana Kołodziejczyka, Dominika Górki, Maćka Oparcika, Kacpra Kutkiewicza i Krzysia Żyły, którzy przejechali 115 km. Wykazali dużą siłę charakteru i wspaniałą kondycję.

Na rajd zorganizowany przez MGOSiR w Iłży oraz Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 51 pułku piechoty Strzelców Kresowych pojechaliśmy z klubem „Orkan”. Z Iłży przejechaliśmy do Pakosławia, aby oddać hołd żołnierzom Legionu Puławskiego poległym w bitwie w 1915 roku. Następnie na zamku w Iłży obejrzeliśmy dioramy prezentujące broń, wyposażenie oraz umundurowanie używane w latach 1914 – 1918. Tam też upiekliśmy przygotowane przez organizatorów kiełbaski.

Chcielibyśmy podziękować członkom i sympatykom KTR PTTK „Orkan” Radom za wsparcie nie tylko podczas rajdu, ale również zbiórkę pieniędzy na naprawę trzech rowerów, które dostaliśmy. Dziękujemy również panu Romanowi Matrackiemu, który w swoim warsztacie naprawia nasz sprzęt, nie biorąc za swoje, fachowe usługi pieniędzy, a na wycieczki  zabiera dętki, narzędzia i inne rzeczy na wypadek awarii.

Wielkie podziękowania również dla pani Ani Beresińskiej, która swoim uczniom wielokrotnie pożyczała własny rower na rajdy szkolne, aż w końcu znalazła sposób, żeby się od nas „odczepić” i przekazała nam nowy super rower, który dla naszego szkolnego klubu rowerowego „Orkanik” podarował jej kolega pan Jacek Molga.

I. Petz