Jak zostać naszym uczniem    Spacer po szkole    Historia    Wspomaganie    Lekcje to nie wszystko...    Nasze sukcesy

 Strona główna

Aktualności

Kalendarz roku szkolnego

Organy szkoły

Godziny urzędowania

Dokumenty szkolne

Publikacje

Archiwum

Przydatne linki

 

 

 

 

"Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały cię."
Bp Jan Chrapek

 

VII Rajd Rowerowy Szlakiem Legionu Puławskiego

Duże brawa dla naszych chłopaków: Adriana Kołodziejczyka, Dominika Górki, Maćka Oparcika, Kacpra Kutkiewicza i Krzysia Żyły, którzy przejechali 115 km. Wykazali dużą siłę charakteru i wspaniałą kondycję.

Na rajd zorganizowany przez MGOSiR w Iłży oraz Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej 51 pułku piechoty Strzelców Kresowych pojechaliśmy z klubem „Orkan”. Z Iłży przejechaliśmy do Pakosławia, aby oddać hołd żołnierzom Legionu Puławskiego poległym w bitwie w 1915 roku. Następnie na zamku w Iłży obejrzeliśmy dioramy prezentujące broń, wyposażenie oraz umundurowanie używane w latach 1914 – 1918. Tam też upiekliśmy przygotowane przez organizatorów kiełbaski. 

Chcielibyśmy podziękować członkom i sympatykom KTR PTTK „Orkan” Radom za wsparcie nie tylko podczas rajdu, ale również zbiórkę pieniędzy na naprawę trzech rowerów, które dostaliśmy. Dziękujemy również panu Romanowi Matrackiemu, który w swoim warsztacie naprawia nasz sprzęt, nie biorąc za swoje, fachowe usługi pieniędzy, a na wycieczki  zabiera dętki, narzędzia i inne rzeczy na wypadek awarii.

Wielkie podziękowania również dla pani Ani Beresińskiej, która swoim uczniom wielokrotnie pożyczała własny rower na rajdy szkolne, aż w końcu znalazła sposób, żeby się od nas „odczepić” i przekazała nam nowy super rower, który dla naszego szkolnego klubu rowerowego „Orkanik” podarował jej kolega pan Jacek Molga.

I. Petz

Zobacz galerię