"Niech moc tradycji będzie z nami..."

W ramach realizacji grantu „Niech moc tradycji będzie z nami. Ponadczasowa sztuka ludowa” odbyły się zajęcia z twórczynią ludową regionu radomskiego. Zajęcia poświęcone były bibułkarstwu - sztuce kiedyś powszechnej, a dziś zapomnianej ze względu na dostępność masowo produkowanych kwiatów sztucznych.

Dzieci wykonały kwiaty polne z krepiny - maki, chabry i rumianki. Przekonały się że, rękodzielnictwo jest ciekawą formy spędzania wolnego czasu. Miały okazję usprawniać motorykę małą, odnieść swój mały sukces z pięknie wykonanej pracy.

Źródłem finansowania Projektu są środki z 1 proc. Fundacji „W Człowieku Widzieć Brata”.

E. Szafranowicz