XVI Mazowiecki Festiwal Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej Asteriada

Zespół „Muzyczny Kogel – Mogel” pod kierunkiem pań Marii Suligowskiej i Iwony Ciury wziął udział w XVI Mazowieckim Festiwalu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Artystycznej Asteriada organizowanym przez Dom Kultury „Włochy” w Warszawie.

Celem Asteriady jest propagowanie wiedzy o sztuce teatralnej, wokalnej i tanecznej oraz konfrontacja dorobku artystycznego grup amatorskich z terenu Mazowsza.
W konkursie tanecznym wzięło udział 181 zespołów. Jury, składające się z choreografów i tancerzy, do II etapu zakwalifikowało 58 zespołów. Dziewczyny z naszej szkoły znalazły się w tym gronie.

Na konkursie zaprezentowały Rosyjski Taniec Korowodowy, który bardzo spodobał się nie tylko jury, ale także innym uczestnikom i ich opiekunom, od których zebraliśmy gratulacje i słowa uznania.

Przed nami jeszcze chwile napięcia. 1 kwietnia koncert galowy i ogłoszenie wyników. Trzymamy kciuki i wierzymy, że dobra sztuka - w naszym wypadku taniec, obroni się sama.

I. Ciura