XXVII Wiosenny Rajd na Raty

W sobotę 25 marca uczniowie ze Szkolnego Koła Turystycznego SKKT 112 „Traperzy” pod opieką pani R. Soboń i pani A. Głowackiej wyruszyli na XXVII Wiosenny Rajd na Raty do Puszy Kozienickiej.

Trasa naszej wędrówki prowadziła z Rajca Poduchownego do Nowej Woli Gołębiowskiej przez Siczki i dolinę Pacynki. W okolicy Rajca sąsiedztwo doliny porastają okazałe lasy dębowo-sosnowe co sprzyja występowaniu ciekawych gatunków fauny i flory. Szukając zwiastunów wiosny w lesie natrafiliśmy na pierwsze kwiaty i kwitnąca już gdzieniegdzie leszczynę.  Na szlaku natrafialiśmy na małe przeszkody jak kładka nad Pacynką czy rozległe tereny podmokłe. Pogoda nam sprzyjała, ogrzewało nas słoneczko pierwszymi wiosennymi promieniami.

Nie zabrakło ogniska z pieczeniem kiełbasek, które jest już tradycją naszych pieszych wędrówek.

A. Głowacka

R. Soboń