Wycinanki ludowe - "Niech moc tradycji będzie z nami..."

W ramach realizacji grantu „Niech moc tradycji będzie z nami. Ponadczasowa sztuka ludowa” odbyły się zajęcia z kolejną twórczynią ludową. Zajęcia poświęcone były wycinankom ludowym - tak pięknym i kolorowym, a wykonywanym przez nasze prababcie. Dziś w dobie komputerów, już trochę zapomnianym.

Dzieci nauczyły się najpierw robić wycinankę z papieru, a  dopiero potem wykonały ją z filcu. Na koniec wykonały poszewki na poduszki z zastosowaniem wybranych wzorów zdobienniczych, które szczęśliwe zabrały do domu

Źródłem finansowania Projektu są środki z 1 proc. Fundacji „W Człowieku Widzieć Brata”.

E. Szafranowicz