"Na góralską nutę"

W środę, 31.05.2017 r. odbył się w Radomiu XLII Przegląd Małych Form Artystycznych pod hasłem „Na góralską nutę”, zorganizowany przez Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „RAZEM”. Na scenie zaprezentowało się 26 zespołów.
Dzieciaki z naszej szkoły zatańczyły dwa tańce: "Diabołek" (górali śląskich) i "Siustany" (górali żywieckich). Był to ich debiut, ale jak się okazało, na scenie poczuli się jak ryba w potoku, jakby urodzili się góralami. Porywająca muzyka, profesjonalne stroje i świetna choreografia sprawiły, że występ bardzo się spodobał, a opiekujące się zespołem panie (Iwona Ciura, Beata Zawadzka i Maria Suligowska) przepełniła duma i ogromna radość, że rośnie kolejne pokolenie wspaniałych tancerzy.
Tradycyjnie, jak co roku, był poczęstunek, przejażdżki bryczką, dmuchany zamek, trampoliny, malowanie twarzy, przemiłe spotkania ze znajomymi i oczywiście nie zabrakło tańców i swawoli do samego wieczora.

I. Ciura