Post

Jałmużna

To wielkopostne wezwanie do modlitwy, postu i jałmużny pragniemy realizować uczestnicząc we Mszy Świętej niedzielnej. Dominika, Ola, Wiktoria i Patryk z panią Edytą Orzechowską, w niedzielę 25 lutego, w ramach zwiedzania sakralnych zabytków Radomia - Kościołów, uczestniczyli w Eucharystii i zwiedzali kościół Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu na Glinicach. Na dworze temperatura -8 stopni C, ale nasze serca rozgrzewa miłość do Boga i bliźnich. Realizujemy to przykazanie wspierając dzieło misyjne i wielkopostne wezwanie do jałmużny.

II niedziela Wielkiego Postu w kościele w Polsce jest przeżywana jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem: "Uczniowie-misjonarze mocą Ducha Świętego". Uczniowie naszej szkoły wspierają misje poprzez "Adopcję na odległość"- od 7 lat mamy pod opieką dzieci z Piura w Peru.

Edyta Orzechowska