„Rowerowa Historia Radomia” przeszła do historii…

Oczywiście tylko w projekcie Orange Passion "Łączy nas rower - z rowerową pasją poznajemy rowerową historie Naszego Miasta". Tak, tak - kilkumiesięczne przygotowania obejmujące godziny spędzone w bibliotece, studiowanie internetu oraz wywiady z pasjonatami rowerowymi Radomia (w tym z rodziną Czesława Gossa czy Prezesem „Sprężystych”)  w celu poznania rowerowej historii Radomia, sprawdzanie i naprawę szkolnych rowerów, lekcje z budowy i naprawy rowerów oraz przepisów ruchu drogowego, zakupy (w tym 2 rowerów turystycznych), przygotowanie uroczystości nadania imienia Czesława Gossa klubowi „Orkan” , rajdu i Festynu Retro Rowerowego zakończyły się.

Bo wszystko już się odbyło:

- przygotowaliśmy broszurę „Rowerowa Historia Radomia”

- zakupiliśmy rowery turystyczne, sakwy turystyczne, części rowerowe oraz produkty na festyn

- naprawiliśmy rowery

- przygotowaliśmy konkursy i pozyskaliśmy sponsorów na nagrody dla uczestników konkursów

- przygotowaliśmy regulamin rajdu i karty uczestnictwa

- zaprosiliśmy gości

- uzgodniliśmy z „Orkanem” trasę rajdu oraz zapewniliśmy bezpieczeństwo uczestników rajdu poprzez zaangażowanie członków „Orkana” oraz asystę Policji

- pozyskaliśmy zgodę MOSiRu na wykorzystanie Ośrodka „Borki”  na festyn

- pozyskaliśmy  kuchnię polową od Pana Mateusza Czapli

- zaangażowaliśmy członków „Orkana” do ugotowania pysznej grochówki i kiełbasek na grillu

- przygotowaliśmy smaczne wypieki na festyn

- przeprowadziliśmy uroczystość nadania imienia Czesława Gossa klubowi „Orkan”

- odbyliśmy rajd rowerowy

- wspaniale bawiliśmy się na festynie

W realizacji projektu, ze strony Szkoły, brali udział następujący nauczyciele:  Iwona Petz, Sylwia Janas,  Artur Janas,  Ewa Kuczara, Elżbieta Kamińska, Małgorzata Paja, Agnieszka Zychowicz.

Dodatkowo koleżanki: Anna Berezińska, Edyta Orzechowska, Agnieszka Zychowicz, Justyna Wolska, Grażyna Gałęzia, Małgorzata Paja, Ewa Kuczara, Joanna Pałys wspomogły projekt przygotowując smaczne wypieki i owoce dla uczestników festynu a Justyna Wolska ufundowała nagrody w głównym konkursie festynu „Rowerowa Historia Radomia”.

Relacje z realizacji projektu oraz z przebiegu sobotniej imprezy zamieszczamy na blogu prowadzonym przez nauczycieli Szkoły, facebooku Szkoły oraz uczestników projektu:

Zachęcamy do zapoznania się.