AKCJA SZKOLNA „RATUJMY KONIE!”

W piątek 27. kwietnia odbył się apel szkolny poświęcony akcji „RATUJMY KONIE!” zainicjowanej przez uczniów ze Szkolnego Koła Opieki nad Zwierzętami wraz z opiekunem p. Jolantą Ziębą. Podczas apelu uczniowie naszej szkoły zostali zapoznani z ideą naszej wspólnej akcji oraz wszelkimi ważnymi informacjami dotyczącymi organizacji i jej przebiegu. Obejrzeli prezentację multimedialną, wysłuchali pogadanki na temat znaczenia i roli koni w naszym codziennym życiu, ale także roli koni w historii naszego kraju, otrzymali ulotki z informacjami i wskazówkami jak mogą pomóc koniom. Uczniowie podczas apelu wysłuchali także bajki, której bohaterami są wspaniali ludzie pomagający zwierzętom, dla których cierpienie zwierząt nigdy nie pozostaje obojętne.

Akcja „RATUJMY KONIE!” to szereg działań, dzięki którym można zebrać pieniądze, a te z kolei mogą pomóc uratować niejedno końskie życie. Chcemy pomóc chorym, cierpiącym, zaniedbanym koniom. Poprzez nasze działania chcemy wesprzeć ludzi, którzy codziennie niosą pomoc takim właśnie najbardziej potrzebującym koniom. Są z nimi w chorobie, cierpieniu, a także i przy śmierci... To dzięki takim ludziom konie, mają szansę na godne życie, godne chorowanie, godne starzenie i godną śmierć. Zabiegi lecznicze, operacje, pielęgnacja, żywienie, transport cierpiących koni do kliniki, to ogromne wydatki... ALE, jeśli wszyscy wesprzemy naszą akcję, z pewnością uda się uratować niejedno końskie życie!

JAK MOŻESZ POMÓC ?

Włącz się do akcji i ofiaruj dowolną kwotę. Każdy grosz się liczy!

Zbiórki pieniężne odbywają się w każdy poniedziałek i piątek do końca roku szkolnego („wędrująca puszka”). Ponadto, przy portierni dostępna jest „puszka stacjonarna”, do której można wrzucać pieniążki.

Wykonaj pracę plastyczną/rysunek przedstawiający konia i przekaż swojemu wychowawcy

(do dnia 28 maja 2018 r.).

Twoja praca zostanie przekazana na kiermasz, który odbędzie się w dniu 30 maja 2018 r. podczas festynu z okazji Dnia Dziecka, a zebrane pieniążki uratują konie.

DZIĘKUJEMY!!!

Szkolne Koło Opieki nad Zwierzętami