Święto Pieczonego Ziemniaka "Orkanika"

W Święcie Pieczonego Ziemniaka, czyli  imprezie plenerowej, którą co roku organizuje Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka, wzięli udział rowerzyści ze Szkolnego Klubu Rowerowego „Orkanik”.

Jak zwykle była wspaniała zabawa, konkursy i gry sportowe, przepyszny poczęstunek, ziemniaki prosto z ogniska, zwiedzanie muzeum, a niektórzy z nas upiekli bułeczki podczas lekcji muzealnej.

Grupa rowerzystów liczyła 52 osoby, dowodził pan Andrzej Małecki. Jechaliśmy wspólnie z uczniami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Janusza Korczaka, Środowiskowego Domu Samopomocy przy ul. Sobótki oraz  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 29 z OI im. Władysława Broniewskiego. Wśród naszych rowerzystów były „maluchy” z czwartej klasy i duże brawa dla nich, bo radziły sobie doskonale.

Dziękujemy panu Piotrowi Furze z KTR PTTK „Orkan” Radom im. Czesława Gossa, który przyjechał na miejsce zbiórki pod naszą szkołą i od razu wziął się do pracy wymieniając w ekspresowym tempie dętkę, dzięki temu jeden z naszych uczniów mógł pojechać na wycieczkę.

Organizatorom dziękujemy za zaproszenie na super imprezę i wspólną jazdę.

Iwona Petz