Połowa "Fajnych Grantów" za nami

Rok szkolny jeszcze dla niektórych dobrze się nie zaczął, a my już się rozkręciliśmy z realizacją grantu "Wirtualnie i realnie - kodowanie i programowanie poprzez gamifikację".

Wrzesień minął nam na kodowaniu offline - czyli w naszym przypadku na puzzlach podłogowych. Zadanie było trudne - tak ułożyć drogę księcia, by ominął groźnego smoka, gęsty las i wciągające błota i trafił do czekającej na niego księżniczki. Całe szczęście, że udało nam się dopisać szczęśliwe zakończenie i księżniczka żyje teraz z księciem z bajki.

Kolejne zadania to już istny labirynt łamigłówek i zagadek o różnym stopniu trudności. By się z niego wydostać dzieciaki musiały wykazać się sprawnością intelektualną i kondycją fizyczną. Musiały odpowiedzieć na zaszyfrowane pytania, odnaleźć błąd ukryty w kodzie i zaprogramować Lofirobota.
Zajęcia realizowane w ramach
programu grantowego Fajne Granty, organizowanego przez Fundację CoderDojo, którego sponsorem jest T-Mobile.

Ewa Szafranowicz