Zakończenie sezonu rowerowego

Szkolni rowerzyści wzięli udział w oficjalnym zakończeniu sezonu rowerowego KTR PTTK „Orkan” Radom im. Czesława Gossa.

Tym razem ze względu na obawy, że pogoda spłata nam figla i będzie padał deszcz, naszym środkiem lokomocji wyjątkowo nie był rower. Do Pionek dojechali pociągiem, a dalej przeszliśmy 5 km do Centrum Edukacyjnego IPN w Puszczy Kozienickiej/Przystanek Historia – Gajówka ZHR koło Augustowa.

„Stara Gajówka” to budynek położony w sercu Puszczy Kozienickiej, obecnie w dużym stopniu odremontowany dzięki staraniom harcerzy z panią Lidią Wierzbicką na czele. Na miejsce dotarliśmy, przed rowerzystami z klubu „Orkan”, więc w oczekiwaniu na nich rozpaliliśmy ognisko, na węglowej kuchni podgrzaliśmy bigos, przygotowaliśmy stoły itp. Potem była wspólna biesiada, pieczenie kiełbasek  i wykład pana Bogusława Beka o walkach partyzanckich podczas drugiej wojny światowej w lasach Puszczy Kozienickiej. No i oczywiście powrót do Pionek, aby zdążyć na pociąg trasę 5 km pokonaliśmy szybkim marszem w ciągu godziny.

Pogoda nam dopisała, przez cały dzień świeciło słońce, więc miło spędziliśmy czas w otoczeniu pięknej przyrody i fajnych osób. Z naszej szkoły na wycieczkę wybrało się trzynastu uczniów i czterech nauczycieli (Iwona Petz, Agnieszka Zychowicz, Monika Golbert, Artur Janas).

Oprócz nas oficjalne zakończenie sezonu rowerowego świętowało ponad czterdziestu rowerzystów z klubu „Orkan”.

Iwona Petz