Jak zostać naszym uczniem    Spacer po szkole    Historia    Wspomaganie    Lekcje to nie wszystko...    Nasze sukcesy

 Strona główna

Aktualności

Kalendarz roku szkolnego

Organy szkoły

Godziny urzędowania

Dokumenty szkolne

Publikacje

Archiwum

Przydatne linki

 

 

 

 

"Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały cię."
Bp Jan Chrapek

 

Zakończenie sezonu rowerowego

Szkolni rowerzyści wzięli udział w oficjalnym zakończeniu sezonu rowerowego KTR PTTK „Orkan” Radom im. Czesława Gossa.

Tym razem ze względu na obawy, że pogoda spłata nam figla i będzie padał deszcz, naszym środkiem lokomocji wyjątkowo nie był rower. Do Pionek dojechali pociągiem, a dalej przeszliśmy 5 km do Centrum Edukacyjnego IPN w Puszczy Kozienickiej/Przystanek Historia – Gajówka ZHR koło Augustowa.

„Stara Gajówka” to budynek położony w sercu Puszczy Kozienickiej, obecnie w dużym stopniu odremontowany dzięki staraniom harcerzy z panią Lidią Wierzbicką na czele. Na miejsce dotarliśmy, przed rowerzystami z klubu „Orkan”, więc w oczekiwaniu na nich rozpaliliśmy ognisko, na węglowej kuchni podgrzaliśmy bigos, przygotowaliśmy stoły itp. Potem była wspólna biesiada, pieczenie kiełbasek  i wykład pana Bogusława Beka o walkach partyzanckich podczas drugiej wojny światowej w lasach Puszczy Kozienickiej. No i oczywiście powrót do Pionek, aby zdążyć na pociąg trasę 5 km pokonaliśmy szybkim marszem w ciągu godziny.

Pogoda nam dopisała, przez cały dzień świeciło słońce, więc miło spędziliśmy czas w otoczeniu pięknej przyrody i fajnych osób. Z naszej szkoły na wycieczkę wybrało się trzynastu uczniów i czterech nauczycieli (Iwona Petz, Agnieszka Zychowicz, Monika Golbert, Artur Janas).

Oprócz nas oficjalne zakończenie sezonu rowerowego świętowało ponad czterdziestu rowerzystów z klubu „Orkan”.

Iwona Petz

 

 

Zobacz galerię