Centrum Informacji Turystycznej

7 listopada uczniowie z klas 2cg oraz 3cg z p. Dorota Jeżewska i p. Dagmarą Witczak uczestniczyli w spotkaniu w Centrum Informacji Turystycznej w Radomiu.

Przez krótką chwilę byliśmy prawdziwymi turystami. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji z historii naszego miasta i regionu. Mogliśmy obejrzeć jak wyglądał Radom 700 lat temu, posłuchać legendy o Radomirze.

Każdy z uczestników otrzymał mapę Radomia oraz kolorowe foldery informacyjne. Zakupione karty pocztowe z zabytkami Radomia każdy uczeń po powrocie wkleił do zeszytu. Jeżeli będziemy chcieli dowiedzieć się o imprezach turystycznych, sportowych lub kulturalnych, zwiedzić nasze miasto z prawdziwym przewodnikiem na pewno udamy się jeszcze raz do Centrum Informacji Turystycznej po pomoc.

A może kiedyś to my zostaniemy "przewodnikami" po naszej okolicy?

Dagmara Witczak