Jak zostać naszym uczniem    Spacer po szkole    Historia    Wspomaganie    Lekcje to nie wszystko...    Nasze sukcesy

 Strona główna

Aktualności

Kalendarz roku szkolnego

Organy szkoły

Godziny urzędowania

Dokumenty szkolne

Publikacje

Archiwum

Przydatne linki

 

 

 

 

"Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały cię."
Bp Jan Chrapek

 

Poszukiwania Świętego Mikołaja

 

Kolejny miesiąc projektu za nami. W grudniu, podczas zajęć w ramach realizacji Programu grantowego mPotęga „Nieprzypadkowy sukces-gamifikowanie zajęć matematycznych z narzędziami TIK” - uczniowie udali się na poszukiwanie Świętego Mikołaja.

Sala gimnastyczna została zamieniona w salę zagadek matematycznych, których rozwianie przybliżało uczniów do odnalezienia Świętego Mikołaja. Najpierw uczniowie mieli za zadanie posegregować i poklasyfikować elementy według określonych cech-jako element kodowania. Po wykonaniu zadania mogli otworzyć zaszyfrowaną puszkę z kolejnym zadaniem. Dalej odczytując QR kody poznali nowy sposób kodowania informacji za pomocą obrazka. I znów okazało się, że matematyka i nowe technologie są wszędzie, przecież prawie każdy produkt obecnie posiada kwadratowy obrazek do odczytania zakodowanych informacji.

Kolejne zagadki matematyczne dotyczyły zadań arytmetycznych, których wykonanie możliwe było tylko za pomocą wykonania zadania zgodnie z logiczną instrukcją. Jednak najciekawszym zadaniem które zachwyciło każdego z uczniów była praca z Ozobotem. Uczniowie z dużym zaangażowaniem kodowali świąteczną drogę Ozobota.

Wszystkie wykonane zadania zaprocentowały nagrodą w postaci odnalezienia przez uczniów ukrytej sylwetki Świętego Mikołaja!

Aldona Klecha

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.

Zobacz galerię