Jak zostać naszym uczniem    Spacer po szkole    Historia    Wspomaganie    Lekcje to nie wszystko...    Nasze sukcesy

 Strona główna

Aktualności

Kalendarz roku szkolnego

Organy szkoły

Godziny urzędowania

Dokumenty szkolne

Publikacje

Archiwum

Przydatne linki

 

 

 

 

"Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały cię."
Bp Jan Chrapek

 

VII Tydzień Wychowania - 10-16 września 2017 roku

 

Maryja- Wychowawczynią pokoleń

Papież Franciszek, gdy został wybrany na Stolicę Piotrową zawierzył swój pontyfikat Maryi. Było to świadectwo mówiące światu, że nowo wybrany papież jest czcicielem Matki Bożej.

My przeżywając jubileusz trzechsetlecia koronacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej koronami papieskimi chcemy zawierzyć jej życie osobiste i rodzinne.

Maryja jako osoba refleksyjna  uczy nas otwierania się na Boga i łaskę. W  wychowaniu decydujące znaczenie ma miłość rodziców, która charakteryzuje się trwałością, bliskością rodziców, ich dostępnością emocjonalną i wrażliwością na sygnały dziecka.

W wychowaniu nieodzowna jest obecność obojga rodziców ojca i matki.  Pełna rodzina, panująca w domu atmosfera mają zasadniczy wpływ na wychowanie. Dzięki temu dziecko może doświadczać bezpieczeństwa i pewności. Więź z rodzicami wywiera znaczący wpływ na obraz Boga, modlitwę i przeżywanie wiary. Czytając biografie świętych możemy się przekonać jak wielki wpływ na ukształtowanie ich dojrzałości mieli rodzice.

Rodzice powinni korzystać z doświadczenia wychowawców, pedagogów, a kiedy jest to potrzebne z pomocy psychologicznej i medycznej, łącząc te wysiłki z modlitwą i zawierzeniem swych dzieci Jezusowi i Jego Matce.

Polecam konferencje dla rodziców i wychowawców na stronie http://tydzienwychowania.pl/materialy/tydzien-vii/

Edyta Orzechowska