Akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

10 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Krótką lekcję historii o losach Polski i naszej drodze do wolności przedstawiła pani Danusia podczas prezentacji multimedialnej. Program artystyczny rozpoczął się od zaśpiewania „Roty” przez nauczycieli, następnie uczniowie zaprezentowali przegląd pieśni patriotycznych. Akademia uświetniona została przez „małą orkiestrę” oraz występ Rafała Staniosa, który zaśpiewał napisaną przez siebie piosenkę. Uwagę przyciągała piękna dekoracja przygotowana pod okiem pani Dorotki Zając. Wszyscy z zainteresowaniem i w skupieniu obejrzeli oraz wysłuchali tej szczególnej lekcji historii, a do jej przygotowania przyczyniły się panie – Beata Zawadzka, Iwona Ciura, Maryla Suligowska, Danuta Majewska, Zdzisława Stus i Renata Soboń.

Renata Soboń