Cześć! To my – koszatniczki trzy: Mysia, Pysia i Pusia

Adoptowane koszatniczki

Pod koniec września adoptowaliśmy do Szkolnego Koła Opieki nad Zwierzętami trzy urocze koszatniczki: Mysię, Pysię i Pusię. Poprzedni właściciele, niestety nie mogli się nimi dłużej zajmować i zdecydowali, że oddadzą je w dobre ręce, do adopcji. Zamieścili więc ogłoszenie w Internecie. Wspólnie z uczniami ze SKOnZ „natknęliśmy się” właśnie na to ogłoszenie i postanowiliśmy skontaktować się z właścicielami koszatniczek. Zaproponowaliśmy, że zaopiekujemy się zwierzątkami. Właściciele zgodzili się i przekazali nam koszatniczki wraz z klatką, akcesoriami i karmą. Otrzymaliśmy instrukcje i wskazówki na temat właściwego dbania o zwierzęta.

Mysia, Pysia i Pusia znalazły swój kącik w naszej szkole i mają się dobrze. Są radosne, żywiołowe  i bardzo towarzyskie. Uwielbiają harce i kąpiele piaskowe. Chętnie bawią się z dziećmi. Uczniowie ze Szkolnego Koła Opieki nad Zwierzętami sprawują opiekę nad koszatniczkami i dbają o to, żeby naszym pupilkom niczego nie brakowało. W codziennej opiece wspierają nas także dzielnie uczniowie z klas 3a i 4b wraz z wychowawcami p. Małgorzatą Bielecką i p. Marzeną Elertowicz. Zainteresowanie opieką wykazują także inni uczniowie i nauczyciele, za co bardzo dziękujemy - w imieniu koszatniczek:-)

Opiekun SKOnZ

Jolanta Zięba