Z wizytą w Domu Pomocy Społecznej

12 lutego członkowie Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunem Marzeną Elertowicz oraz uczniowie klasy 6bp z wychowawcą Aldoną Klecha poszli w odwiedziny do mieszkańców Domu Pomocy Społecznej Nad Potokiem przy ul. Struga. Wizyta miała charakter szczególny. Świętowaliśmy  dwa wydarzenia znajdujące się blisko w kalendarzu, czyli Światowy Dzień Chorych i Dzień Zakochanych.
Z tej okazji uczniowie wręczyli własnoręcznie wykonane małe upominki – serduszka . Wolontariusze przeszli przez cały dom, od pokoju do pokoju, składając życzenia
i  rozmawiając z mieszkańcami.
Było to dla nas wszystkich bardzo kształcące spotkanie. Przekazaliśmy chorym odrobinę radości i dobroci, a w zamian otrzymaliśmy: serdeczność, wdzięczność i ciepło płynące z tak wielu serc mieszkańców, których ucieszyły nasze odwiedziny.

Marzena Elertowicz