Wycieczka do schroniska

W dniu 14 listopada uczniowie klasy 3bg z wychowawczynią, wybrali się do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu.

Głównym założeniem i celem akcji było uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych zwierząt, jak również chęć kształtowania u młodzieży gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom. Uczniowie przekonali się w jaki sposób sami mogą pomóc i wpłynąć na poprawę sytuacji zwierząt.

Mieliśmy również okazję zapoznać się z zasadami pracy na rzecz schroniska i dowiedzieć się jak ciężka jest w nim praca przy prawie dochodzącej liczbie 600 czworonogów.

Przekazaliśmy karmę dla zwierząt.  Pracownica schroniska opowiedziała, w jaki sposób dostają się tam zwierzęta i jak trafiają do adopcji. Okrutny jest los tych zwierząt.

Wszyscy uczniowie zapewnili, że na tej jednej akcji nie poprzestaną, ponieważ wiedzą, że zwierzętom trzeba pomagać i nie wolno ich krzywdzić. Jednym słowem wizyta w schronisku przyniosła oczekiwany rezultat i sprawiła wiele radości uczniom.

Agnieszka Knysak