Jak zostać naszym uczniem    Spacer po szkole    Historia    Wspomaganie    Lekcje to nie wszystko...    Nasze sukcesy

 Strona główna

Aktualności

Kalendarz roku szkolnego

Organy szkoły

Godziny urzędowania

Dokumenty szkolne

Publikacje

Archiwum

Przydatne linki

 

 

 

 

"Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały cię."
Bp Jan Chrapek

 

„ŁAP MARZENIA” Z JAGODĄ I BRYLANTEM 

 

DISCO FA(j)NI, po raz kolejny, zorganizowali spotkanie z gwiazdami disco-polo. Tym razem był to zespół Jagoda & Brylant w składzie: Agnieszka (Jagoda), Przemek (Brylant) i gitarzysta Dominik (Skoti).  Zaproszeni goście, to młodzi ludzie z pasją, o ciepłych i otwartych sercach, którzy kochają muzykę, niosą radość, dobrą zabawę i pozytywną energię. To ludzie, którzy głęboko wierzą w spełnienie marzeń. Kierują się w życiu wartościami i zasadami. Pokazują nam, że poprzez cierpliwość, wytrwałość, ale i ciężką pracę możemy dojść do celu, możemy osiągnąć sukces i być szczęśliwym. Jagoda i Brylant to także nauczyciele wychowania fizycznego. To kolejni goście, dla których, oprócz miłości do muzyki, ważne jest także wykształcenie.

Przygotowania do wizyty naszych idoli trwały dość długo, ale dopięliśmy wszystko na ostatni guzik i udało się! Zorganizowanie takiego spotkania, to mnóstwo pracy, mnóstwo emocji, ale i mnóstwo świetnej zabawy, radości i mnóstwo pozytywnej energii. To także wiele obaw o to, czy wybrani goście przyjmą zaproszenie, czy przyjadą do nas, czy wszystko się uda...

Do  spotkania z Jagodą i Brylantem przygotowywaliśmy się na zebraniach naszego Szkolnego Koła Miłośników Disco-Polo. Zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy wspólnie zaproszenie dla naszych gości, napisaliśmy list, wykonaliśmy plakaty, upominki. Czytaliśmy też wiele artykułów o Jagodzie i Brylancie, aby dowiedzieć się więcej o naszych idolach i być dobrze przygotowanym na spotkanie z nimi. Układaliśmy pytania do wywiadu, zastanawialiśmy się o co jeszcze chcielibyśmy ich zapytać? Dokonaliśmy także przeglądu twórczości, słuchaliśmy utworów, oglądaliśmy teledyski. Wspólnie wybraliśmy dwie piosenki: „Nie mogę z Tobą być” i „Łap marzenia”, które – w naszym wykonaniu - usłyszeli i obejrzeli podczas spotkania zaproszeni goście. Wybraliśmy wokalistkę, tancerzy, przygotowaliśmy choreografię, stroje, rekwizyty i wystąpiliśmy. Jeden z uczniów naszej szkoły,  zdecydował się także na wystąpienie i zaprezentował swój autorski utwór, bardziej w stylu rap niż disco. Otrzymał gromkie brawa i uściski dłoni naszych gości. I to był cudowny gest obu stron ukazujący wszystkim, że muzyka łączy, że za muzyką stoją ludzie, od których zależy wszystko.  BRAWO WY! 

Podczas spotkania było wiele atrakcji i pozytywnych emocji. Jagoda i Brylant śpiewali i bawili się z nami, a my razem z nimi „łapaliśmy marzenia i spełnialiśmy je”. Były autografy, pamiątkowe zdjęcia, ciepłe słowa. Na zakończenie spotkania wręczyliśmy naszym gościom „Brylantową płytę”! Cóż tam złota, cóż tam platynowa płyta! Brylantowa tylko od nas! DZIĘKUJEMY WAM RAZ JESZCZE! 

 

SKM D-P DISCO FA(j)NI

Jola Zięba

 

Zobacz galerię