Majsterkowo-esape room'owe zajęcia w Castoramie

Ciąg dalszy escape room’owego zawrotu głowy w naszej szkole. W ramach realizowanego w naszej szkole projektu grantowego mBanku „Nieprzypadkowy sukces - gamifikowanie zajęć matematycznych z narzędziami TIK”, kolejna grupa uczniów została „uwięziona” w Castoramie.

Tym razem zadanie polegało na wykonaniu szopki przy użyciu narzędzi stolarskich i matematycznych sztuczek. Wykonane szopki różniły się wielkością, ilością użytych półproduktów i oczywiście dekoracjami – figurami geometrycznymi. Zajęcia były świetną okazją do wykorzystania wiadomości matematycznych w życiu codziennym.

Zadanie zostało wykonane, więc z pięknymi szopkami mogliśmy uwolnić się z „Castoramowego escape rooma”

Ewa Szafranowicz

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.