„Nieprzypadkowy sukces – gamifikowanie zajęć matematycznych  z narzędziami TIK -

projekt dofinansowany przez Fundację mBanku

Escaperoom’owy zawrót głowy w naszej szkole przybiera na sile. W ramach realizowanego w naszej szkole projektu grantowego mBanku "Nieprzypadkowy sukces - gamifikowanie zajęć matematycznych z narzędziami TIK" nasi uczniowie "zostali uwięzieni" w Castoramie.

Aby się z niej wydostać musieli poznać obsługę przyrządów pomiarowych (kątomierz, metówka, składana linijka stolarska). A następnie wykonać zadanie praktyczne – zbudować robota. Ale nie byle jakiego robota. To robot wszystkowidzący i wszystkosłyszący, który ma zdolność poprawiania humoru.
Praca była ciężka. Należało odmierzyć kawałki płyty wiórowej, tak by zachować proporcję głowy w stosunku do reszty ciała. Wyznaczyć za pomocą metrówki symetryczne miejsca wbicia gwoździ, by robot nie rozpadł się na części.
Młotki tylko stukały i stukały. Na koniec każdy mógł przyozdobić robota wg własnej inwencji twórczej. I porównać swoje roboty pod względem wielkości i ilości użytych ozdób.
Zadanie zostało wykonane, więc uśmiechnięci mogliśmy uwolnić się z „Castoramowego escaperooma”.

Ewa Szafranowicz

Projekt dofinansowała Fundacja mBanku.