"Uczymy dzieci programować" - udział w ogólnopolskim programie

Program ma na celu wprowadzanie elementów programowania i robotyki do zajęć dydaktycznych na różnych etapach edukacji.

Dzieci uczą się kodowania, które ułatwi im rozwiązywanie problemów w niedalekiej przyszłości, da umiejętności, by stworzyć narzędzia pomocne w różnych dziedzinach życia.

Zajęcia zaczynamy od najłatwiejszych zadań z kodowania offline. By je urozmaicić korzystamy z różnych pomocy dydaktycznych. Następnie przechodzimy do kodowania Ozobotów, które mają przypisane gotowe komendy, do danego układu kolorów. I na koniec, zostawiamy przysłowiową wisienkę na torcie, czyli programowanie Ozobota online na platformie Ozoblockly. Tu dzieci muszą wykazać się większą wiedzą, umiejętnością przewidywania oraz wyobraźnią.

Efekty naszych działań można obejrzeć na poniższych zdjęciach.

Ewa Szafranowicz

Anna Głowacka