XXVIII Wiosenny Rajd na Raty

14 kwietnia członkowie SKKT „Traperzy” oraz uczniowie klasy 2a gimnazjum wzięli udział w II racie Wiosennego Rajdu na Raty. Tym razem wędrówkę rozpoczęliśmy w Woli Bierwieckiej a zakończyliśmy w Kruszynie. Trasa prowadziła po bardzo ciekawych krajoznawczo i historycznie terenach. Przewodnik pan Karol zapoznał nas z historią sięgającą II wojny światowej, w czasie której znajdował się tu poligon, gdzie tworzono i szkolono odziały Wermachtu. Namacalnymi dowodami tej historii były liczne bunkry, które mogliśmy zwiedzić wędrując lasem bierwieckim i lasem Sowie Góry. Najbardziej okazały był bunkier dowodzenia. Szczególnie zainteresowani oglądaniem bunkrów byli oczywiście nasi chłopcy.  Tradycyjnie nie zabrakło ogniska, pogoda nam dopisała, humory również i miło spędziliśmy sobotni dzień wśród licznej grupy turystów.

Renata Soboń