DISCO FAjNI

W tym roku szkolnym powstało nowe koło zainteresowań: Szkolne Koło Miłośników Disco-polo DISCO FAjNI. Koło liczy 13 uczniów, opiekunami są p. J. Zięba i ks. G. Opiela.

Wsłuchując się w to, co dla naszych uczniów ważne, robimy dla nich więcej niż nam się wydaje...

Nasi uczniowie uwielbiają muzykę disco-polo i słuchają ulubionych melodii codziennie. Niestety, często zainteresowania te ograniczają się tylko i wyłącznie do słuchania piosenek i oglądania teledysków w Internecie. Ideą naszego koła jest takie ukierunkowanie zainteresowań uczniów, aby nie ograniczały się one jedynie do biernego odbioru ulubionej muzyki. Chcemy angażować uczniów w szereg różnych działań, poprzez które będą rozwijać swoje zainteresowania, bardziej świadomie odbierać muzykę, doświadczać sukcesów i wiele radości. Program koła przewiduje m.in. takie zadania, jak: utworzenie szkolnej biblioteczki muzycznej „Płytoteka”, muzyczne przerwy, warsztaty wokalne prowadzone przez wokalistę zespołu d-p, nawiązywanie kontaktów z gwiazdami disco-polo (redagowanie listów – wysyłanie pocztą tradycyjną lub mailową), prowadzenie Funpage-  profil Fb, zapraszanie artystów do naszej szkoły,  wyjazdy na koncerty zespołów d-p, zbieranie autografów, tworzenie fotoreportaży, zorganizowanie konkursu muzycznego/show dla uczniów naszej szkoły np.: „Jaka to melodia?” lub „ Szkolny Disco Star”, próba stworzenia własnego utworu disco-polo (napisanie tekstu, nagranie teledysku), występy na forum społeczności szkolnej (np. podczas imprez szkolnych – umożliwienie uczniom prezentowania swoich zdolności i pasji), zorganizowanie dyskoteki szkolnej, wizyta w lokalnym radiu i wiele, wiele innych ciekawych zadań.

Uczniowie chętnie uczestniczą w spotkaniach koła, z pełnym poświęceniem angażują się w realizację zadań. Spotykamy się w wybrane weekendy, a w każdy czwartek na „długiej przerwie” organizujemy „Muzyczną przerwę”, podczas której uczniowie (nie tylko członkowie koła, ale także inni zainteresowani uczniowie naszej szkoły) mogą posłuchać ulubionej muzyki, potańczyć, porozmawiać, poczytać artykuły o swoich idolach w czasopismach itp.

Jolanta Zięba