Jak zostać naszym uczniem    Spacer po szkole    Historia    Wspomaganie    Lekcje to nie wszystko...    Nasze sukcesy

 Strona główna

Aktualności

Kalendarz roku szkolnego

Organy szkoły

Godziny urzędowania

Dokumenty szkolne

Publikacje

Archiwum

Przydatne linki

 

 

 

 

"Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały cię."
Bp Jan Chrapek

 

APEL „JAK BYĆ DOBRYM CZŁOWIEKIEM ?”

„CZYŃ DRUGIEMU, CO TOBIE MIŁE”

 

W dniu 26 października odbył się apel wychowawczy „Jak być dobrym człowiekiem?” połączony z apelem w ramach projektu edukacyjnego „Czyń Drugiemu, co Tobie miłe”.

W tym roku szkolnym uczniowie klas  2ag, 2bg, 2bgp, 2cgp, 2cg, 3ag wraz z wychowawcami biorą udział w projekcie edukacyjnymCzyń Drugiemu, co Tobie miłe”. Jak zachęcić rówieśników do czynienia dobra, okazywania szacunku i zrozumienia wobec istot żyjących - zwierząt?

Głównym celem podejmowanych w ramach projektu działań jest aktywizowanie uczniów do działania na rzecz zwierząt, zachęcanie do czynienia dobra, okazywania szacunku i zrozumienia wobec zwierząt, a co się z tym wiąże – profilaktyka agresji, zachowań niepożądanych, w tym przeciwdziałanie wulgaryzacji języka.

Nasz projekt rozpoczął się we wrześniu 2017r., a zakończy się w styczniu 2018r. Koordynatorem projektu jest p. Jolanta Zięba.

Podczas realizacji projektu współpracujemy ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu i większość naszych działań jest skierowana na szeroko rozumianą pomoc zwierzętom ze schroniska.

Jednym z zadań są wyjazdy do schroniska. Pierwszy już za nami, uczestniczyły w nim klasy: 2ag oraz 2cpg wraz z wychowawcami p. G. Gałęzią i p. J. Ziębą.

Podczas apelu zrelacjonowaliśmy naszą wizytę w schronisku, omówiliśmy realizację zaplanowanych zadań. W czasie wizyty w schronisku, wspólnie z pracownikiem schroniska,  wybraliśmy 5 piesków, zebraliśmy informacje na ich temat, zrobiliśmy zdjęcia i nagraliśmy filmiki. Na apelu zaprezentowaliśmy profile tychże piesków i zachęcaliśmy do włączenia się w poszukiwania dla nich kochających domów i opiekunów. Przeprowadziliśmy także zaplanowaną zbiórkę pieniężną na rzecz potrzebujących zwierząt.

W czasie apelu, oprócz omawiania kwestii wychowawczych, pani pedagog M. Włodek wprowadziła zgromadzonych uczniów i pracowników szkoły w chwile refleksji i zadumy w związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych. Dzięki prezentacji i pytaniom, które zadawała, mogliśmy głęboko zastanowić się nad tym, co jest ważne w życiu. Uczniowie mieli możliwość wypowiadania się na forum, udzielania odpowiedzi na pytania.  Wypowiedzi niektórych uczniów były bardzo wzruszające.

Podczas apelu zostało także wręczonych mnóstwo nagród, wyróżnień i podziękowań dla uczniów naszej szkoły. Uczniowie zostali nagrodzeni m.in. za zachowanie, za udział w różnych akcjach charytatywnych, w tym w zbiórkach żywności organizowanych przez Bank Żywności oraz zbiórkach na rzecz zwierząt ze schroniska. Uczniowie otrzymali także nagrody za udział w konkursie plastycznym organizowanym przez nauczycieli naszej świetlicy szkolnej.

 

Jolanta Zięba

 

Zobacz galerię