Jak zostać naszym uczniem    Spacer po szkole    Historia    Wspomaganie    Lekcje to nie wszystko...    Nasze sukcesy

 Strona główna

Aktualności

Kalendarz roku szkolnego

Organy szkoły

Godziny urzędowania

Dokumenty szkolne

Publikacje

Archiwum

Przydatne linki

 

 

 

 

"Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały cię."
Bp Jan Chrapek

 

PROJEKT GIMNAZJALNY „CZYŃ DRUGIEMU, CO TOBIE MIŁE” ZAKOŃCZONY

 

Projekt „Czyń Drugiemu, co Tobie miłe”, w którym brały udział klasy gimnazjalne zakończył się. Głównym celem było aktywizowanie uczniów do podejmowania działań na rzecz zwierząt, zachęcanie do czynienia dobra, okazywania szacunku i zrozumienia wobec istot żyjących, a co się z tym wiąże – profilaktyka agresji, zachowań niepożądanych, w tym przeciwdziałanie wulgaryzacji języka.

Wspólnymi siłami udało się nam zrealizować niemal wszystkie zaplanowane zadania. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele angażowali się w ich realizację i podejmowanie działań, wyzwań. Cieszymy się, że udało się nam zachęcić wielu ludzi do pomagania innym, a zwłaszcza zwierzętom. Społeczność szkolna włączyła się realizację naszych zadań, nauczyciele oraz uczniowie z klas nie biorących udziału w naszym projekcie pomagali nam, odwiedzili nawet schronisko, z którym współpracowaliśmy podczas projektu. W naszych działaniach wspierali nas rodzice uczniów, a także zupełnie nieznane nam osoby.

Podczas trwania projektu współpracowaliśmy ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu. Organizowaliśmy wyjazdy do schroniska, apele, akcje pomocowe, zbiórki rzeczowe i pieniężne na rzecz zwierząt. Opiekowaliśmy się także wybranymi pięcioma pieskami, którym aktywnie poszukiwaliśmy domów, m.in.: tworząc plakaty, profile i zamieszczając je na szkolnej stronie i portalu społecznościowym, przekazując informacje, zachęcając ludzi do ich adopcji. Z radością dzielimy się informacją, że trzy pieski już znalazły domy:-).

Pracy było dużo, ale zdecydowanie więcej było pozytywnej energii, która dawała nam siłę do działania - pomagania. Projekt się zakończył... Na spotkaniu podsumowującym wspominaliśmy nasze działania, oglądaliśmy zdjęcia, filmy, ale co najważniejsze – podjęliśmy wspólną decyzję, że będziemy pomagać dalej!

 

Chociaż projekt już za nami, to my ciągle tacy sami 
– wciąż gotowi do pomocy, do niesienia jej w dzień i w nocy.
Pomoc innym naszym celem, naszą drogą i apelem.
Bądźmy wszyscy zgodni, czujni, pomagajmy, reagujmy.
Bo pomagać wielka rzecz, znieczulicy mówmy: „Precz!”

Wszystkim, którzy wspierali nasze działania, dziękujemy!

Pragniemy także nadmienić, że nasz projekt został zgłoszony do VIII edycji ogólnopolskiego konkursu wydawnictwa Nowa Era „Projekt z klasą”. Otrzymaliśmy certyfikat  „Dobrze zaPROJEKTowana Szkoła 2018” za promowanie pracy metodą projektu oraz wspieranie młodzieży w podejmowaniu ambitnych wyzwań edukacyjnych. Brawo MY!

 

Opiekun projektu

Jolanta Zięba

 

Zobacz galerię