Zajęcia w ramach projektu "Cybernauci - kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci"

W naszej szkole odbywały się w listopadzie zajęcia w ramach projektu Cybernauci.

„Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” to nowy projekt szkoleniowy realizowany przez fundację Nowoczesna Polska w partnerstwie z Collegium Civitas. Projekt jest prowadzony w ramach programu "Bezpieczna+" Ministerstwa Edukacji Narodowej.

W pierwszej kolejności zostali przeszkoleni nauczyciele, następnie uczniowie i rodzice.

Uczniowie w grupach wzięli udział w warsztatach na temat bezpiecznego internetu i swojego wizerunku w sieci. Trener, który nas odwiedził p. Jarosław Basaj, przekazał ważne informacje, w bardzo przystępnej formie. Każdy miał okazję do zadawania pytań, pogłębiania wiadomości oraz poszerzania swoich zainteresowań i umiejętności.

Rodzice mieli okazję do  zastanowienia się nad tym, co ich pociechy robią w sieci oraz zebrać informacje na temat bezpiecznego korzystania z internetu.

Ewa Szafranowicz