Spotkanie z położną

W listopadzie uczennice naszej szkoły ponownie spotkały się z położną Agnieszką Dąbrowską. Tym razem spotkanie miało miejsce w poradni K, czyli w miejscu pracy położnej. Pani Agnieszka opowiedziała nam czym zajmuje się położna. W ten sposób dowiedzieliśmy się, że  położna POZ realizuje kompleksową pielęgnacyjną opiekę położniczo-neonatologiczno-ginekologiczną obejmującą:

- edukację w zakresie planowania rodziny;

- opiekę w okresie ciąży, porodu i połogu;

- opiekę nad kobietą, noworodkiem i niemowlęciem do ukończenia drugiego miesiąca życia;

- opiekę w chorobach ginekologicznych;

- opiekę nad kobietą w każdym okresie jej życia.

Po wyjściu z gabinetu zapamiętałyśmy, że położna jest przyjaciółką każdej kobiety.

Podczas gdy dziewczyny rozmawiały z położną, chłopcy przeglądali zbiory w filii biblioteki miejskiej, która znajduje się w tym samym budynku.

Marzena Elertowicz