Jak zostać naszym uczniem    Spacer po szkole    Historia    Wspomaganie    Lekcje to nie wszystko...    Nasze sukcesy

 Strona główna

Aktualności

Kalendarz roku szkolnego

Organy szkoły

Godziny urzędowania

Dokumenty szkolne

Publikacje

Archiwum

Przydatne linki

 

 

 

 

"Idź przez życie tak, aby ślady twoich stóp przetrwały cię."
Bp Jan Chrapek

 

Międzyszkolna Gra Miejska z okazji 100–lecia odzyskania niepodległości

 

Świętowanie niepodległości i poznawanie historii może być super zabawą. Tak właśnie było u nas. Cofnęliśmy się w czasie o 100 lat, do dni odzyskania niepodległości w Radomiu. Zorganizowaliśmy grę miejską, w której brały udział również drużyny z innych placówek: Publicznej Szkoły Podstawowej nr 29 z OI im. Władysława Broniewskiego, Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka oraz Środowiskowego Domu Samopomocy przy ulicy Sobótki, w sumie ponad 100 osób.

Gra rozpoczęła się w budynku Poczty Polskiej przy ulicy Prażmowskiego, uczestnicy odebrali list od Josefa Kucio z USA z prośbą o pomoc w poznaniu historii związanej z odzyskaniem wolności w naszym mieście oraz zadania do wykonania. Mimo, że padał deszcz piętnaście drużyn z ochotą przystąpiło do gry. Aby uniknąć tłoku i kolejek, grupy startowały w różnych miejscach. Jednym z nich była restauracja Parkowa, którą specjalnie dla nas otworzono dwie godziny wcześniej i poczęstowano nas herbatą malinową. Miejski Oddział PTTK udostępnił nam swoją siedzibę i  tam każdy uczestnik wykonał kokardę narodową. Poza tym w różnych punktach miasta uczniowie rozwiązywali zagadki na podstawie starych zdjęć i dokumentów, planu miasta i pamiątkowych tablic, malowali i skanowali kody QR, a przed Resursą Obywatelską mierzyli obwód Dębu Wolności. Na placu 72 Pułku Piechoty znajdowało się stanowisko, gdzie serwowana była grochówka, którą jadły z apetytem nawet największe niejadki i nic dziwnego, bo gotowali ją najlepsi kucharze wśród nauczycieli. Gra zakończyła się w Resursie Obywatelskiej projekcją filmu „Dąb Wolności”.

Za pomoc w zorganizowaniu międzyszkolnej gry miejskiej serdecznie dziękujemy:

- Pani Ewie Droździkowskiej - Mieńkowskiej i pracownikom Restauracji Parkowa

- Panu Łukaszowi Sobolowi prezesowi Oddziału Miejskiego PTTK w Radomiu

- Panu Marcinowi Kępie/ Resursa Obywatelska

- Pani Stanisławie Moldze/Poczta Polska przy ulicy Prażmowskiego w Radomiu

- Pani Beacie Nawrot dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka

- Panu Wojciechowi Nalberskiemu/Publiczna Szkoła Podstawowa nr 29 z Oddziałami Integracyjnymi im. Władysława Broniewskiego

 Iwona Petz

 

Zobacz galerię